Aukrobot

Aukrobot byla služba inzertního portálu Aukro.cz. Od 1.4.2016  je provozována společností HyperMedia a.s., provozovatelem inzertního portálu HyperInzerce.cz. Vaše věci odveze zdarma kurýrem GLS, popřípadě je můžete přinést osobně na některou z poboček Aukropointu. V obou případech je nutné dodržet maximální rozměry a váhu balíčků. Věci jim můžete také odeslat Českou poštou či jiným kurýrem na vlastní náklady. Ve všech případech je nutné předem vyplnit svozový formulář. Do formuláře nemusíte vyplňovat, jaké zboží posíláte, ale je nutné vyhnout se nepovolenému sortiment portálu Aukro.cz, který je výhradní prodejní portál služby Aukrobot.cz.

V případě prodeje Vašich věcí přes tuto službu si můžete vybrat ze dvou systémů prodeje.

  • První systém nese název Věřím vám, nechám to na vás a spočívá v prodeji věcí za pevné ceny, které budou stanoveny na základě dlouholetých zkušeností s prodejem zboží. Jednoduše řečeno, o prodejní ceně za Vás rozhodne sám Aukrobot.
  • Pokud si zvolíte druhý systém s názvem Chci svůj prodej řídit, bude Vám před prodejem navržena vhodná prodejní cena, kterou můžete buď schválit nebo změnit, popřípadě zvolit prodej ve formě aukce od 1 Kč. Vaše věci se budou v případě aukce i prodeje za pevnou cenu prodávat na portále Aukro.cz.

Jakmile je Vaše zboží prodáno a zaplaceno kupujícím, začíná běžet lhůta 21 pro vyplacení Vašeho výnosu. Lhůtu 21 dní je stanovena z toho důvodu, že kupujícím poskytuje 14ti denní lhůtu pro vrácení zakoupených věcí. O všech prodejích jste informováni skrze online klientské centrum. Pokud se vaše zboží nepodaří prodat, Aukrobot vám je může zdarma poslat zpět, popřípadě je daruje na charitu anebo nechá ekologicky zlikvidovat.

Ceník

Prodejní cena Vašich věcí Odměna pro Aukrobot
Do 29 Kč 90 % z prodejní ceny
30 – 3 333 Kč 30 % z ceny + 13 Kč
3 334 – 9 999 Kč 20 % z ceny + 13 Kč
10 000 Kč a více 10 % z ceny

Aukrobot výhody

  • Zdarma odvoz věcí po celé ČR
  • Možnost osobního odběru a příjmu věcí na pobočkách Aukropointu
  • Prodej věcí za pevné ceny i v aukcích
  • Vyplacení Vašeho výnosu 21 dní po zaplacení věcí novým majitelem
  • Zdarma zpětný svoz nebo likvidace neprodejného zboží

Nevýhody

  • Bez možnosti přinést věci osobně do sídla/skladu služby
  • Prodej věcí přes pouze portál Aukro.cz

Oficiální video:

Oficiální web: zde

Oficiální logo:

Aukrobot Logo

Aukrobot zkušenosti:

Vyzkoušeli jste již prodej zboží aukrobotem? Podělte se v diskuzi o své zkušenosti, postřehy.

 

10
Podělit se o svoji zkušenost můžete s ostatními v diskuzi

avatar
1500
8 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
vaše svědomíRenata Č.Jiří SamekKarel Antonín KučeraVáclav - Aukrobot Recent comment authors
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Leo
Leo

Bohužel po vlastní zkušenosti (více než 25 vystavených a prodaných věcí) rozhodně nedoporučuji. Z celého průběhu mám pocit jakoby Aukrobot vlastně vůbec neměl zájem o to, zboží prodat. Nevím jaký tým se stará o vystavování aukcí, ale rozhodně by měli zaměstnávat někoho, kdo se alespoň trochu vyzná a někdy sám vystavoval na aukro, bazos apod. Naprostá většina popisů byla odfláknutá, názvy zavádějící a neúplné (přeci není tak těžké opsat např. přesný typ výrobku ze štítku apod.) Vystavené aukce pomíchané. Zboží, které patří k sobě, bylo vystaveno nesmyslně v samostatných aukcích. Věci pak kolikrát ani nebyly otestované, i když mohly být.… Číst vice »

Václav - Aukrobot
Václav - Aukrobot

Dobrý den, reaguji za Aukrobot. V první řadě se omlouvám za komplikace spojené s prodejem některých položek. Určitě je v našem nejlepším zájmu zboží prodat. Chceme spokojené zákazníky, kteří budou službu rádi využívat. A to jak kupující, tak prodávající. Podívejte na naše hodnocení od zákazníků na Aukru – máme 98.5% kladných hodnocení. Věřím tedy, že se nám náš cíl spokojených zákazníků daří naplňovat. Zmínil jste, že jste s některými našimi postupy nespokojený. Konkrétně zmiňujete, že jste nespokojen s pomícháním některých věcí. Prošel jsem všechny položky od Vás a problém zřejmě nastal v tom, že pracovník příjmu zboží nedokázal rozlišit, který… Číst vice »

vaše svědomí
vaše svědomí

Bohužel na českém trhu neexistuje ŽÁDNÁ solidní firma co by uměla něco slušně prodat, to platí i o Aukrobotu, špatně popsané věci, prodejné věci označili jako neprodejné a raději než lcd samsung na díly budou prodávat ramínka, malí zájem o to dobře popsat zboží, někdy bylo dost věcí špatně nadepsané, navíc několik měsíců mají prý stop stav věcí, tak nevím na co taková firma je..?Popsaání a vystavení předmětů trvalo i několik měsíců!!

Karel Antonín Kučera
Karel Antonín Kučera

Nahlásil jsem do odvozu tři TV. TV byly zabaleny jak v bublinkovém papíře tak v kartonu – tak jak to vyžaduje přepravce – jinak to prý nepřevezme. A přepravce převzal a za nic neručí !!!!A Aukrobot také ne !!! Nyní jsem zjistil z prodejního portálu, že všechny TV byly poškrábány a u jedné byl prasklý rám. Tyto skutečnosti jsou uvedeny na portálu spolu s popisem a cenou za jednotlivé TV. Reklamoval jsem tuto zprávu a bylo mně sděleno ať pošlu fotky před odvozem. Tím, že jsem dal všechny TV všanc přepravci jsem se dostal do pasti, že si aukrobot se… Číst vice »

Kateřina Šulcová
Kateřina Šulcová

Sice si za prodej věcí účtují provizi, ale jsem ráda, že jsem nemusela ztrácet čas domlouváním na předávání prodaných věcí s lidmi. Záleží, kolik toho chcete prodat. Mě ušetřili opravdu hodně času a starostí s prodejem věcí, které už sem nepoužívala.

Jetur
Jetur

Dobré, doporučuju.

Jiří Samek
Jiří Samek

Aukrobot mi v podstatě splnil veškerá má očekávání. Jen mě mrzí, že od ledna 2017 nefunguje /?/.

Renata Č.
Renata Č.

Zkuste Bazarobot, ti Aukrobot provozovali, takže pokud splnil vaše očekávání Aukrobot, tak splní i Bazarobot 🙂

Karel
Karel

Aukrobot se nám hodil při stěhování, kdy jsme objevili plno už nepoužívaných věcí a krásně jsme se jich takhle zbavili a ještě na to vydělali 🙂 Sami si pro věci přijeli a o všechno se postarali, takže jsme to měli bez starostí a pak už jen poslali peníze. Určitě doporučuju, pokud se vám nechce patlat s vlastními inzeráty.

Eliška Z.
Eliška Z.

Aukrobot jsem jednou zkusila a prijde mi to jako super sluzba pro lenive lidi, jako jsem ja 🙂 pro veci si prijeli, stačilo je jen nahazet do krabice. O zbytek se postarali sami a me pak jen poslali penize. Poslala jsem jim hodne veci, ktere se mi doma valely v krabicich. Lepsi je ale poslat spis hodnotnejsi veci, protoze na levnych polozkach prilis penez nedostanete.